Avşa Adası’na Nasıl Gidilir? Güncel Ulaşım Bilgileri

Avşa Adası’na, yaz aylarında İstanbul, Erdek ve Tekirdağ üzerinden kalkan arabalı feribotlar ile ulaşım sağlanmaktadır. Kış aylarında ise adaya sadece Erdek üzerinden kalkan Gestaş, Marmara Ro Ro ve Adalar 1 feribotları ile ulaşım sağlanıp gidilmektedir.

Avşa Adası’na nasıl gidilir? Avşa Adası’nda nerelerden ulaşım sağlanır? gibi Avşa Adası’na kolay ulaşım ile ilgili sorularınız varsa bu sayfamızdan detaylı ve en doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası’na Nasıl ve Nereden Gidilir?

Avşa Adası’na Tekirdağ, İstanbul ve Erdek üzerinden kalkan feribotlar ile ulaşım sağlanmaktadır. Avşa Adası’na Bursa, Eskişehir, Ankara ve İzmir gibi diğer yakın illerden gelecek olan kişiler ise Erdek iskelesinden kalkan Gestaş, Marmara Ro Ro ve Adalar 1 gemilerini kullanarak ulaşım sağlayabilir.

Avşa Adası’na İstanbul seferleri sadece yaz aylarında düzenlenmektedir. Tekirdağ ve Erdek seferleri ise yaz ve kış aylarında da seferlerine devam etmektedir.

Avşa Adası’nda araba ile gitmek istiyorsanız Erdek ve Tekirdağ limanlarından kalkan arabalı feribotları tercih etmelisiniz. İstanbul’dan Avşa Adası’na sefer düzenleyen arabalı feribot bulunmamaktadır. İstanbul’dan Avşa Adası’na sadece İDO sefer düzenlemektedir ve sadece yaya yolcu kabul etmektedir.

İstanbul’dan Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

Avşa Adası İstanbul İdo
Avşa Adası – İstanbul İDO Feribotu

İstanbul’dan Avşa Adası’na Yenikapı, Bostancı ve Avcılar limanlarından kalkan İDO hızlı feribotları ile ortalama 3,5-4 saatlik yolculuk ile gidilmektedir. İDO, Avşa Adası seferleri sadece yaz aylarında açık olmaktadır. Kış aylarında adaya İstanbul’dan ulaşım yoktur.

İDO’ya sadece yaya yolcular binebilmektedir. İstanbul’dan Avşa Adası’na araba ile gidilmemektedir. Avşa Adası’na araba ile gelmek isteyen tatilciler, araba ile Tekirdağ veya Erdek limanlarına gittikten sonra arabalı feribota araçları ile binebilirler.

İstanbul’dan Avşa Adası’na ulaşım ortalama 3,5-4 saat sürmektedir. Bu süre adaya gitmek için hangi limanı tercih edeceğinize göre değişiklik göstermektedir.

İstanbul’dan Avşa Adası’na en kısa sürede gidebileceğiniz İDO limanı Yenikapı olmaktadır, ortalama 3,5 saat yolculuk süresi vardır.

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

Avşa Adası Tekirdağ Ömer Kaptan
Avşa Adası – Tekirdağ Ömer Kaptan Feribotu

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na gitmek için Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Akport Gümrüklü Limanı’dan kalkan arabalı feribotlara binilmelidir. Tekirdağ’dan Avşa Adası’na her gün kalkan arabalı feribotlar ile 2 saat içerisinde adaya varılmaktadır.

Tekirdağ’dan Avşa Adası’na sefer düzenleyen tüm feribotlar araba taşımaktadır. Tekirdağ’dan adaya dilerseniz araba ile dilerseniz de farklı bir araç ile gelebilirsiniz.

Tekirdağ – Avşa Adası feribot fiyatları da İstanbul – Avşa Adası feribot fiyatlarına göre daha uygun olmaktadır. Avşa Adası bilet fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız ilgili sayfamızdan yararlanabilirsiniz.

Erdek’ten Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

Avşa Adası Erdek Gestaş Feribotu
Avşa Adası – Erdek Gestaş Feribotu

Erdek’ten Avşa Adası’na gitmek için Erdek Limanı’ndan kalkan Marmara Ro Ro, Adalar 1 veya Gestaş gemilerine binilmelidir. Erdek’ten Avşa Adası’na sefer düzenleyen bu gemiler 1,5 saat içerisinde adaya ulaşmaktadır.

Erdek – Avşa Adası seferi yapan gemilerin hepsi araç taşımaktadır. Dilerseniz araba ile de Avşa Adası’na gidebilirsiniz.

Erdek – Avşa Adası seferleri yaz kış devam etmektedir ve her gün 3 sefer mevcuttur. Kışın Avşa Adası’na gitmek istiyorsanız Erdek üzerinden adaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmir’den Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

İzmir’den şahsi arabanız ya da otobüs ile öncelikle Balıkesir’in ilçesi olan Erdek’e gelmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında Erdek Limanı’ndan hareket eden Gestaş gemisi ya da diğer özel gemiler ile 2 saatlik yolculuk sonunda Avşa Adası’na ulaşabilirsiniz.

Başka bir yolda İzmir’den uçakla İstanbul’a gelip Yenikapı iskelesinden ido gemileri ile yaya olarak Avşa’ya geçebilirsiniz. Bu yol hem uçakla hem de deniz yolunun uzun sürmesi nedeniyle daha az tercih edilmektedir.

Ankara’dan Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

Ankara’dan aracınız ya da otobüs ile öncelikle Erdek limanına gelmeniz gerekmektedir. Ankara, Eskişehir, Bursa, Bandırma güzergahları sonrası Erdek’e ulaşabilirsiniz.

Erdek limanından Güney Marmara seferi yapan Gestaş gemisi Adalar 1 gemisi ile Avşaya ulaşabilirsiniz.

Ankara’dan otobüs ile Avşa’ya gelmeyi düşünüyorsanız gemi saatlerini önceden öğrenerek otobüse ona göre bilet almalısınız ki tatiliniz için ayırdığınız zaman yolculukta azalmasın.

Bursa’dan Avşa Adası’na Nasıl Gidilir?

Bursa’dan kalkan otobüs ve taksi dolmuşlarla Erdek’e geçmeniz gerekmektedir. Erdek Limanı’na geldikten sonra buradan geminin kalkış saatine göre gişeden biletinizi alarak Avşa’ya geçebilirsiniz.

Dolmuş taksiler ile Erdek’e geçmeyi düşünüyorsanız önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Varış saatinizi de doğru hesaplamanız gemiyi kaçırmamanız oldukça önemlidir.

Kendi şahsi arabanız ile gelmek isterseniz de Bursa’dan Bandırmaya sonrasında da Erdek limanınıza varış sağlayabilirsiniz.

Avşa Adası’na Araba İle Nasıl Gidilir?

Avşa Adası’na araba ile gelmek için Tekirdağ’dan kalkan Yavuz Naz, Ömer Kaptan, Öz Kaptan arabalı feribotlarını, Erdek’ten gelmek için Gestaş veya Marmara Ro Ro feribotları kullanılmalıdır.

Avşa Adası’na araba ile gelinebilecek 2 liman bulunmaktadır. Bunlar Tekirdağ Akport ve Erdek limanlarıdır. Avşa Adası’na İstanbul’dan araba ile gelinmemektedir.

İstanbul’dan Avşa Adası’na gelmek için öncelikle Tekirdağ veya Erdek’e gidilmelidir. Ardından araba ile adaya ulaşım sağlanmaktadır.

Tekirdağ ve Erdek üzerinden kalkan arabalı feribotlar yaz – kış seferlerine devam etmektedir. Araba ile dilediğiniz zaman adaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Avşa Adası’na Kışın Nasıl Gidilir?

Kışın Avşa Adası’na tek ulaşım seçeneği Erdek üzerinden olmaktadır. Erdek’ten Avşa Adası’na kışın günde 3 sefer düzenlenmektedir. Marmara Ro Ro, Gestaş, Adalar 1 feribotları ile adaya kışın gidilebilmektedir.

Avşa Adası’na yaz aylarında Tekirdağ ve İstanbul üzerinden kalkan seferler kışın seferlerini durdurmaktadır. Bu seferler sadece yaz aylarında bulunmaktadır.

Avşa Adası’na kış aylarında Erdek üzerinden araba ile gidilebilmektedir. Kışın adaya Erdek üzerinden gitmek için Marmara Ro Ro veya Gestaş feribotlarını tercih edebilirsiniz.

Avşa Adası’na nasıl gidilir?

Avşa Adası’na nasıl giderim diyenler için: İstanbul üzerinden Bostancı, Yenikapı ve Avcılar İDO ile 2 saat 45 dakikada, arabalı feribot ile Tekirdağ’dan 3 saatte, Erdek üzerinden ise 1 saat 30 dakikada Avşa’ya kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Avşa Adası'na Ulaşım Nasıl Yapılır?

Avşa Adası’na ulaşım, Erdek, Tekirdağ ve İstanbul üzerinden kalkan feribotlar ile sağlanmaktadır. İstanbul’dan 4,5 saat, Tekirdağ’dan 3 saat, Erdek’ten 1,5 saatte Avşa’ya ulaşılmaktadır.

Avşa Adası'na Eskişehir'den nasıl gidilir?

Avşa Adası’na Eskişehir’den gidebilmek için öncelikle Erdek’e gelinmelidir. Erdek Limanı’ndan kalkan feribotlar ile Avşa’ya 1,5 saatte gidilebilmektedir.

Avşa Adası'na Bursa'dan nasıl gidilir?

Avşa Adası’na Bursa’dan ulaşım sağlayabilmek için ilk olarak Erdek’e gidilmelidir. Erdek’ten kalkan Gestaş veya Marmara Ro Ro feribotları ile kısa sürede gidilebilmektedir.

Avşa Adası'na İzmir'den nasıl gidilir?

Avşa Adası’na İzmir’den ulaşım sağlayabilmek için ilk önce uçak ile İstanbul’a veya araba ile Erdek’e gidilmelidir. Ardından İstanbul’dan İDO’ya Erdek’ten ise Gestaş feribotlarına binilerek adaya gidilmektedir.

Serdar Kural

Merhaba, ben Serdar Kural bir Avşa Adası sevdalısıyım 😊 Ailem Avşa Adası'nda yaşadığı için bende Avşa Adası'nda doğup büyüdüm. İlerleyen yaşlarımda ise Avşa Adası turizmine faydalı bir çalışma yapmaya karar verdim ve Avşa Adası'nı tanıtan web sitesi kurmaya karar verdim. Sitem içerisinden Avşa Adası hakkında tüm detaylı bilgiye ulaşabilir, ayrıca, Avşa Adası otellerinden pansiyonlarından veya apartlarından hiçbir ek ücret ödemeden rezervasyon yapabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller dilerim 😊

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu