Avşa Adası’nda Alınabilecek En Güzel 10 Hediyelik Eşya

Avşa Adası, İstanbul’a yakın olmasıyla, cam gibi denizi ve pırıl pırıl parlayan güneşiyle tatilcilerin en çok tercih ettiği yerlerden bir tanesi olmaktadır.

Bu yazımızda sevdiklerinize Avşa hatırası bırakabileceğiniz en güzel ürünleri sizler için araştırdık. El emeği süsler, meşhur magnetler, kartpostallar, yerli şaraplar ve envai çeşit hediyelik ürünleri bu yazımızda siz okuyucularımızla paylaştık.

İşte Avşa Adası’ndan alınabilecek 10 güzel hediyelik eşyalar;

1. Yerli Şaraplar

Avşa Adası Şarapları

Şaraplar, Avşa Adası’nın en meşhur yerli ürünlerinden bir tanesi olmaktadır. Şarap yapımı için üretilen üzümlerden itibaren şişeleme ve satış aşamalarına kadar şarap üretiminin hepsi Avşa’da yapılmaktadır.

Avşa Adası’nda sevdikleriniz için şaraplardan alıp, sevdiklerinizle birlikte afiyetle şarabınızı içebilirsiniz. Avşa Adası şaraplarının fiyatları da diğer şarap markalarına göre oldukça ekonomik olmaktadır.

Avşa Adası şarapları, iskele meydanında ve adanın yerel marketlerinde yer almaktadır. Bu mağazalardan yerli şarapları uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

2. Yerli Zeytinyağı

Avşa Adası Yerli Zeytinyağları

Marketlerde satılan zeytinyağları yerine, zeytinyağı üretimi yapan yerlerden yerli yağlar almak çok daha değerli olmaktadır. Zeytinyağı üretimi yapılan yerlerden bir tanesi de Avşa Adası olmaktadır.

Zeytinyağı satışı, iskele meydanında, yerel marketlerde ve yerli halkın evlerinin önünde yapılmaktadır. Sevdiklerinize hediye olarak alabileceğiniz zeytinyağlarına da buralardan ulaşabilirsiniz.

Adada ki zeytinyağı fiyatları, marketlerde satışı yapılan zeytinyağlarından biraz daha yüksek olup litrelik olarak satışı yapılmaktadır.

3. Magnet

Avşa Adası'na Özgü Magnetler

Magnetler, bazı kişilerin vazgeçilmezi olmaktadır. Buzdolabında fotoğrafları tutturmak için veya hatıra olarak magnet koleksiyonu yapan kişilere magnet alıp güzel bir hediye verebilirsiniz.

Avşa Adası’na özel magnetler, iskele meydanında ve iskelenin sol kısmında yer alan hediyelik eşya satışı yapan yerlerde bulunmaktadır.

Avşa Adası’na özgü satılan bu magnetlerin ücretleri de 5 TL’den başlayıp seçeceğiniz magnete göre değişiklik gösterebilmektedir.

4. Kartpostal

Avşa Adası Kartpostallar

Eski zamanlarda, özel günleri kutlamak amacıyla yaşanılan yere özel kartpostallar alınarak sevdiklere gönderilmekteydi. Günümüzde kartpostallar o yerin bir hatırası olarak satılıyor.

Avşa Adası’nda da kartpostal satışları yapılmaktadır. Avşa sahilinde birçok yerde Avşa’ya özel kartpostallara ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası’nda kartpostal fiyatları da çok ucuz olmaktadır. Ayrıca daha fazla kartpostal alarak 5 al 3 öde gibi yapılan kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

5. Gümüş Bileklik ve Kolyeler

Avşa Adası Gümüş Kolye ve Bileklikçiler

Gümüş bileklik ve kolyeler, Avşa Adası’nda sevdiğiniz kişiye özel olarak tasarlanmakta ve gümüşlere sevdiğiniz kişilerin isimleri yazılmaktadır.

Gümüş bileklik ve kolyeler, Avşa’da sahilde ve takı, kolye satışı yapan butik dükkanlarda yer almaktadır. Buralardan sevdiklerinize özel isimlerini yazdırıp gümüş bileklik ve kolyeler alabilirsiniz.

Gümüş bileklik ve kolyelerin ücretleri ise gümüş fiyatına oranla satılmaktadır. Ürünlerin fiyatları her yerde satılan fiyatlar ile satılmaktadır.

6. Deniz Kabuğundan Duvar Süsleri

Avşa Adası Deniz Kabuğu Süs Eşyası

Avşa Adası’nda en meşhur hediyelik eşyalardan bir tanesi el yapımı olarak yapılıp satılan deniz kabuğundan yapılmış duvar süsleri olmaktadır.

Denizden toplanan deniz kabuklarının kurutulup, parlatılmasıyla yapılan bu süs eşyalarını sevdikleriniz için alıp mutlu edebilirsiniz. Deniz kabuklarının şıkırtı sesi çıkartması sevdiklerinize sizi hatırlatacaktır.

Deniz kabuğundan yapılmış duvar süsleri, Avşa sahilinde hediyelik eşya satışı yapan butik dükkanlarda satılmaktadır. Fiyatları ise el yapımı olmasına göre oldukça uygun olmaktadır.

7. Hatıra Havluları

Avşa Adası Hatıra Havluları

Hatıra havluları, altında “Avşa Hatırası” yazan sevdikleriniz için alabileceğiniz ürünlerden bir tanesi olmaktadır. Bu havlular ailenizden birisi için veya akrabalarınız için alabileceğiniz güzel bir hediye olabilir.

Hatıra havluları, iskele sokağından çıkış yaptıktan sonra sağ tarafta yer alan havlu ürünleri satışı yapan dükkanda satılmaktadır. Ada da bu dükkandan başka havlu satışı yapan dükkan da bulunmamaktadır.

Hatıra havlularının ücretleri ise çok uygun olmaktadır. Bu havlulardan tüm sevdiklerinize fazla fazla alarak onları mutlu edebilirsiniz.

8. Bitkisel Çaylar

Avşa Adası Bitkisel Çaylar

Avşa Adası doğasında yetişen bitkisel çaylar, herkese şifa olarak satılıyor. Bu doğal bitkisel çaylardan sevdikleriniz için alıp, onların şifa bulmasını sağlayabilirsiniz.

Bitkisel çaylar, Avşa sahilinin ara sokaklarında yerli halk tarafından satılmaktadır. Avşa Adası’nın ara sokaklarına inip bu çayları adanın yerlilerinden satın alabilirsiniz.

Bitkisel çayların ücretleri ise kilo ile satılmaktadır. Seçeceğiniz çaya göre değişik ücretler ile bu bitkisel ürünleri sevdiklerini için alabilirsiniz.

9. İsim Yazılı Özel Bardaklar

Avşa Adası Cam Bardaklara İsim Yazdırma

İsim yazılı özel bardaklar neredeyse her tatil bölgesinde bulunan, olmazsa olmaz hediyelik eşyalardan bir tanesi olmaktadır.

İsim yazılı özel bardaklar Avşa’da belirli yerlerde satılmaktadır. İskelenin sağ kısmında bulunan, yaz döneminde hizmet veren bardaklara özel isimler yazan dükkandan bu ürünleri satın alabilirsiniz.

Sevdiklerinizin isimlerini üzerine yazdırabileceğiniz bu bardaklar ortalama 30 TL’den başlayan fiyatlar ile satılmaktadır. Seçeceğiniz bardağa göre de fiyat değişiklik göstermektedir.

10. Adaya Özgü Biblolar

Avşa Adası Bibloları

Avşa Adası’ndan sevdiklerinize veya kendiniz için hatıra olarak alabileceğiniz hediyelik eşyalardan bir tanesi de Avşa’ya özgü biblolar olmaktadır.

Avşa Adası’a özgü olarak üretilip satılan bu biblolar, ada sahilinde yer alana bijuterilerde bulunmaktadır. Buralardan bu biblolara kolay bir şekilde ulaşabilir, en güzel bibloları seçip satın alabilirsiniz.

Avşa Adası için özel üretilmiş bibloların fiyatları diğer mağazalarda satılan sıradan biblolardan farksız olmaktadır. Yüksek ücretler ile alabileceğiniz sıradan biblolar yerine Avşa’da özel bibloları çok uygun fiyatlar ile sevdiklerinizi sevindirebilmek için alabilirsiniz.

Avşa Adası'nda Satılan Hediyelik Eşyalar Ucuz Mu?

Avşa Adası’nda satılan hediyelik eşyalar çok uygun fiyatlar ile satılmaktadır. Oldukça ucuz fiyatlara hediyelik eşyalar satın alıp sevdiklerinizin yüzlerini güldürebilirsiniz.

Avşa Adası'na Özgü Hediyelik Eşya Var Mı?

Avşa Adası’na özgü birçok hediyelik eşya bulunmaktadır. Adanın yerlileri tarafından üretimi yapılan bu hediyelik eşyaları oldukça uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Avşa Adası'nda Hediyelik Eşyalar Nerede Satılıyor?

Avşa Adası’nda hediyelik eşyalar, sahil şeridinde yer alan bijuterilerde bulunmaktadır. Bu dükkanlardan dilediğiniz eşyayı seçip satın alabilirsiniz.

Serdar Kural

Merhaba, ben Serdar Kural bir Avşa Adası sevdalısıyım 😊 Ailem Avşa Adası'nda yaşadığı için bende Avşa Adası'nda doğup büyüdüm. İlerleyen yaşlarımda ise Avşa Adası turizmine faydalı bir çalışma yapmaya karar verdim ve Avşa Adası'nı tanıtan web sitesi kurmaya karar verdim. Sitem içerisinden Avşa Adası hakkında tüm detaylı bilgiye ulaşabilir, ayrıca, Avşa Adası otellerinden pansiyonlarından veya apartlarından hiçbir ek ücret ödemeden rezervasyon yapabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller dilerim 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu