Avşa Adası Sağlık Ocağı ve Eczaneler

Avşa Adası’nda hastane bulunmamaktadır. Avşa‘da sağlık hizmeti veren sadece bir adet sağlık ocağı yer almaktadır. Avşa’da ki tüm sağlık sorunları ada merkezinde yer alan sağlık ocağı üzerinden çözülmektedir.

Avşa Adası’nda sağlık ocağı nerede?, Avşa eczaneleri nerede? diyorsanız bu yazımızdan yararlanarak sağlık ocağı ve eczaneler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Avşa Adası Sağlık Ocağı

Avşa Adası’nda bir adet sağlık ocağı yer almaktadır. Sağlık Ocağı No:52, Okullar Cd., 10940 Marmara/Balıkesir adresinde 1 doktor, 2 hemşire ile hizmet vermektedir. 08:30 – 17:30 saat aralığında açık olmaktadır. Pazar günleri kapalı olmaktadır.

Avşa Sağlık Ocağı telefon numarası (0266) 896 12 62 olmaktadır. Acil bir sağlık sorunu yaşamanız halinde sağlık ocağı ile bu numara üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Avşa’da mesai saatleri dışında veya pazar günü bir sağlık sorunu yaşıyorsanız sağlık ocağı ile 112 üzerinden iletişime geçerek ambulans talep edebilirsiniz.

Avşa Adası Sağlık Ocağı Nerede?

Avşa Sağlık Ocağı No:52, Okullar Cd., 10940 Marmara/Balıkesir adresinde adanın merkezinde bulunmaktadır.

Avşa Adası Sağlık Ocağı’na ulaşmak için sahil boyundan kuzeye doğru gittikten sonra sahilin bir arka sokağına geçerek kolayca ulaşabilirsiniz.

Avşa Adası Sağlık Ocağı’nda Hangi Tedaviler Yapılıyor?

Avşa Adası Sağlık Ocağı’nda güneş yanığı, grip ve ufak pansuman gibi tedaviler yapılmaktadır. Bu tedavilerin dışında farklı tedaviler sağlık ocağında yapılmamaktadır. Önemli ve acil tedavi gereken hastalar Erdek Devlet Hastanesi’ne sevk edilmektedir.

Avşa Sağlık Ocağı’nda tedaviler dışında tansiyon ölçümü ve röntgen çekimi de yapılmaktadır. Tansiyon ve röntgen sonuçlarını ise hemşireler veya doktor kontrol ederek bilgi vermektedir.

Avşa Adası Eczaneleri

Avşa Adası’nda Yaşa Eczanesi ve Arslan Eczanesi olmak üzere 2 adet eczane bulunmaktadır. Eczanelerin çalışma saatleri 08:00 – 22:00 olmaktadır. İki eczane de Avşa merkezinde yer almaktadır.

Avşa Adası’nda nöbetçi eczane bulunmamaktadır. Avşa’da eczanelerin mesai saatleri dışında bir ilaç almak istediğinizde eczanenin hemen yanında yer alan zile basarak eczane ile iletişime geçip ilacınızı alabilirsiniz.

EczaneTelefon NumarasıAdres
Yaşa Eczanesi(0266) 896 11 02Meltem Solak No:3 Avşa Mahallesi
Arslan Eczanesi(0266) 896 42 42Avşa Mahallesi Okullar Caddesi No:15

Avşa Adası Yaşa Eczanesi, iskele meydanında ki ilk ara sokakta bulunmaktadır. Arslan Eczanesi ise Avşa Sağlık Ocağı’nın tam karşısında hizmet vermektedir.

Avşa Adası'nda Hastane Var Mı?

Avşa Adası Sağlık Ocağı

Hayır, Avşa Adası’nda hastane yoktur. Avşa Adası’nda sağlık ocağı hizmet vermektedir.

Avşa Adası'nda Eczane Var Mı?

Avşa Adası’nda hizmet veren 2 adet eczane bulunmaktadır. Bu eczanelerden bir tanesi iskele meydanında, diğeri sağlık ocağı karşısında bulunmaktadır.

Serdar Kural

Merhaba, ben Serdar Kural bir Avşa Adası sevdalısıyım 😊 Ailem Avşa Adası'nda yaşadığı için bende Avşa Adası'nda doğup büyüdüm. İlerleyen yaşlarımda ise Avşa Adası turizmine faydalı bir çalışma yapmaya karar verdim ve Avşa Adası'nı tanıtan web sitesi kurmaya karar verdim. Sitem içerisinden Avşa Adası hakkında tüm detaylı bilgiye ulaşabilir, ayrıca, Avşa Adası otellerinden pansiyonlarından veya apartlarından hiçbir ek ücret ödemeden rezervasyon yapabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller dilerim 😊

2 Yorum

  1. Eline emeğine sağlık kardeşim. Bayramda muayene olabilecek nöbetçi Dr oluyor mu. Veya sağlık ocağı çalışıyor mu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu