Avşa Adası Yiğitler Otel, Apart ve Pansiyon Fiyatları 2024

Yiğitler Köyü, Avşa Adası merkezine 2 – 2,5 km uzaklıkta, Avşa’nın arkasında yer alan Araplar Köyü olarak da bilinen bir yerleşimdir.

Avşa Adası Yiğitler Köyü’nda ki en ucuz otel, pansiyon ve apart fiyatları, Yiğitler Köyü’nde Nasıl Gidilir?, Yiğitler Köyü’nde gezilmesi gereken yerler hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız bu yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Avşa Adası Yiğitler Köyü otelleri;

 • Bahar Aqua Resort Otel
 • Afissia Garden Hotel
 • Altınkum Tatil Konakları

Yiğitler Köyü’nde ki oteller listemizde yer aldığı gibi olmaktadır. Bu oteller, Avşa Adası’nda da bilinen adanın kaliteli ve lüks otelleri olmaktadır.

Yiğitler Köyü’nde bulunan bu tesisler havuzlu oteller olmaktadır. Ayrıca bazılarında aquaparkta mevcuttur. Her şey dahil tadında, tatilinizde yemek, ulaşım gibi şeylerle uğraşmak istemiyorsanız bu otellerden bir tanesini tercih ederek eşsiz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Avşa Adası Yiğitler Köyü pansiyonları;

 • Erdoğan Pansiyon
 • Uçar Pansiyon
 • Engin Pansiyon
 • Oya Pansiyon

Yiğitler Köyü’nde yer alan pansiyonlar, Avşa Adası pansiyonlarına göre daha ekonomik olan tesislerdir. Bu pansiyonlarda daha uygun fiyatlarda aynı kalitede hizmet alarak tatil yapabilirsiniz.

Yiğitler Köyü pansiyonları, stüdyo bir daire olarak kiralanmaktadır. Pansiyonda ihtiyaç duyabileceğiniz her şey bulunmaktadır. Arkadaşlarınız ile ekonomik ve kafa dinleyeceğiniz bir yer arıyorsanız Yiğitler Köyü pansiyonları sizin için hizmet veriyor.

Avşa Adası Yiğitler Köyü apartları;

 • Barış Apart
 • Ok Apart
 • Begüm Apart
 • Melis Apart
 • Sevim Apart

Yiğitler Köyü Apartları, ailesi ile rahat bir tatil geçirmek isteyen tatilcilerin sıklıkla tercih ettiği konaklama tesislerinden olmaktadır.

Avşa Adası’nda koylara yakın, aileniz ile vakit geçirip evinizdeki rahatlığı arıyorsanız apartlar sizler için doğru adres olacaktır. 1+1, 2+1, 3+1 şeklinde kiralanan apartlardan bir tanesini kiralayarak Yiğtiler Köyü’nde güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Avşa Adası Yiğitler Köyü’ne Nasıl Gidilir?

Yiğitler Köyü’ne Avşa Adası merkezinden kalkan dolmuşlar ile veya bir taksi kiralayarak 10 dakika içerisinde gidilmektedir. Yiğitler Köyü’ne gitmek için doğu yönüne doğru 10 dakikalık bir yolculuk ile varabilirsiniz.

Yiğitler Köyü’ne taksi ücretleri ortalama 30 TL, dolmuş ücretleri ise 5 TL aralığında olmaktadır. Bu fiyat her yıl güncellenmektedir.

Yiğitler Köyü’ne özel aracınız ile gitmek istiyorsanız yukarıda yer alan haritadan yararlanarak kolay bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Avşa Adası Yiğitler Köyü’nde Gezilmesi Gereken Yerler

Avşa Adası Yiğitler Köyü’nde gezilecek bir çok yer bulunmaktadır. Özellikle Yiğitler Koyları ve Plajları’nı Avşa Adası’na gelen herkes ziyaret etmelidir.

Avşa Adası Yiğitler Köyü’nde ki koylara, Avşa merkezinden dolmuşlar ile veya taksi durağından bir taksi kiralayarak ortalama 5 – 10 dakika içerisinde gidebilirsiniz.

Avşa Adası’nda gezilecek yerleri öğrenmek için ise ilgili yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

1. Yiğitler Köyü Sahili

Yiğitler Köyü Plajı, Yiğitler Köyü merkezinde yer almaktadır. Yaklaşık 1 – 1,5 km uzunluğunda ki sahilde dalgaları dinleyip, denizde kendini gösteren yunusları izleyerek yürüyüş yapabilirsiniz.

2. Altınkum Plajı

Altınkum Plajı, Avşa Adası Yiğtiler Köyü merkezine ortalama 10 dakika yürüyüş mesafesi uzaklığındadır. Altınkum Plajı’nda eşsiz ve cam gibi denizinde denize girebilir, denizden çıktığınız gibi beachlerde eğlencenin tadını çıkartabilirsiniz.

3. Kadınlar Plajı

Kadınlar Koyu Plajı, Avşa Adası’nda kadınlar için özel olarak ayrılmış bir plajdır. Avşa’da islami oteller‘de kalıp dinine uygun tatil yapmak isteyen bayanlar denize girmek için bu koyu tercih edebilir. Kadınlar Koyu plajı Yiğitler Köyü’nde araç ile 5 dakika uzaklıktadır.

4. Karadut Plajı

Avşa Adası Karadut Plajı Koyu

Karadut Plajı, Yiğitler Köyü’ne araç ile ortalama 5 – 6 dakikalık uzaklıkta bulunmaktadır. Kadınlar Koyu Plajı’ndan bir sonra ki plaj Karadut Koyu olmaktadır. Kayadut Koyu’nun sakin denizine girip, akşama doğru sahilin arkasında bulunan restorana geçip gün batımına karşı yemeğinizi yiyebilirsiniz.

5. Tavşanlı Plajı

Avşaa Adası Tavşanlı Koyu

Tavşanlı Plajı, Yiğitler Köyü merkezine araç ile ortalama 10 – 13 dk uzaklıkta bulunmaktadır. Plaja genellikle aileler arabaları ile gelerek denize girmektedir. Sakin bir plajda aileniz ile birlikte rahatça denize girip aileniz ile vakit geçirmek istiyorsanız Tavşanlı Plajı sizin için doğru adres olabilir.

Serdar Kural

Merhaba, ben Serdar Kural bir Avşa Adası sevdalısıyım 😊 Ailem Avşa Adası'nda yaşadığı için bende Avşa Adası'nda doğup büyüdüm. İlerleyen yaşlarımda ise Avşa Adası turizmine faydalı bir çalışma yapmaya karar verdim ve Avşa Adası'nı tanıtan web sitesi kurmaya karar verdim. Sitem içerisinden Avşa Adası hakkında tüm detaylı bilgiye ulaşabilir, ayrıca, Avşa Adası otellerinden pansiyonlarından veya apartlarından hiçbir ek ücret ödemeden rezervasyon yapabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller dilerim 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu